banner isbank

Satranç Haberleri

YALOVA SATRANÇ HAKEMLERİNE ÖNEMLE DUYURULUR

1. Türkiye Satranç Federasyonumuzdan lisanslı YALOVA'da faal görev yapan, turnuva ve yarışmalarda görev almak isteyen satranç hakemlerimizin vizelerini yenilemeleri ve aşağıda  ekte sunulan "hakem bilgi formunu"  doldurarak, 30 Eylül 2016 tarihine kadar Temsilciliğimizin Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atmaları   gerekmektedir.
  Ayrıca t öğretmen ve memur olan hakemlerimizin çalıştıkları kurumdan görev belgesini alıp  30 Eylül 2016 tarihine kadar Gençlik Hzimetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor servisine teslim etmeleri gerekmektedir. 
      Hakem_bilgi_formu.xls 

İL TERTİP KURULU VE İL HAKEM KURULU TOPLANTISI

 02 EKİM 2016  PAZAR günü  saat 14.30 da  GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ yanında bulunan Eski Spor Salonunun yanında olan YALOVA BELEDİYESİ MASA TENİSİ SALONUNDA BULUNAN YALOVA BELEDİYESPOR SATRANÇ MERKEZİNDE İL DÜZENLEME KURULU ve İL HAKEM KURULU toplantıları yapılacaktır.
       Toplantıya tüm kurul üyelerinin  yanısıra İlçe Temsilcileri de katılacaktır.İlçe temsilcilerimiz 2016-2017 etkinlik döneminde ilçelerinde düzenlemek istedikleri turnuvaların alt yapısını hazırlayıp gelmeleri gerekmektedir. Toplantıda 2016-2017 etkinlik dönemi il ve ilçe faaliyetlerinin ana şablonu oluşturulacaktır.
                                                                              YALOVA SATRANÇ İL                                                                                                  TEMSİLCİLİĞİ 

SOKAKTA SATRANÇ ŞENLİĞİ İÇİN SOKAKLARDA SATRANÇ OYNADIK

Sokakta satranç var etkinliği için Yalovalı satranç severler sokağa çıkıp satranç oynadılar.Yalova Nevzat Süer Satranç parkı ve erafında bir araya gelen satranç severler burada açık havada büyük bir zevkle satranç oynadılar.Geçen sene birincisi bu sene ikincisi düzenlenen Sokakta Satranç var etkinliği yoldan geçen vatandaşların da beğenisini kazandı.Yalova Satranç İl Temsilcisi Nezir UYRUN etkinlik hakkında yaptığı açıklamada 'Bu sene ikincisi yapılan Sokakta Satranç Var etkinliğini büyük bir coşku ile kutladık.Bizlere katılan tüm sporcu satranç sever ve velilere ayrı ayrı teşekkür ederim. Biz bu etkinliği bu sene Türkiye'nin ilk Satranç Parkı olan Nevzat Süer Satranç Parkından başlattık,etkinliğimiz ilçelerdede ve merkezde başka alanlarda da devam edecek.Son 4 senede Yalova'da Satranç Sporunda ivme devamlı yukarılara çıktı.Yaptığımız turnuvalar komşu illerden de çok rağbet gördü.Amacımız Yalova'da Satrancı daha da çok yaygınlaştırıp Yalova'yı Satranç Sporu ile bütünleşen bir şehir haline getirmek.Kulüpler Şampiyonasında Yalova Belediyesporun namağlup Şampiyon olup birinci lige terfi etmesi ve Altınkale Satanç Spor Kulübünün ikinci lge yükselmesi ulusal takım havuzuna giren sporcularımızın başarısı ,Uluslarası turnuvalarda boy gösteren sporcularımızın çoğunluğu ve bölge şampiyonalarında porcularımızın aldığı başarılar ilimiz için büyük bir gurur kaynağıdır.Bizlere destek veren Gençlik Hizmetlerive Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere ve yine destek veren tüm Belediyelere teşekkürlerimi sunarım.2016-2017 etkinlik döneminin de Yalovamız için hayırlı olmasını dilerim dedi.'

Devamını oku...

SOKAKTA SATRANÇ İÇİN SOKAKLARA İNİYORUZ

Türkiye Satranç Fedarasyonunun organizasyonluğunda 10-18 Eylül 2016 tarihleri arasında tüm Türkiye'de yapılacak olan Sokakta Satranç Var Şenliği için 11 Eylül 2016 Pazar günü saat 14:00 da YALOVA NEVZAT SÜER SATRANÇ PARKINDAN  etkinliğimizi başlatıyoruz.Satranç takımlarımızı yanımıza alıyoruz ve sokaklara iniyoruz.Etkinliğimizi başlattıktan sonra hep beraber satranç ailesi olarak Yalova Cumhuriyet Demokrasi meydanına geçip etkinliğimize saat 16:30 da orada Arefe günü tüm Yalova halkının önünde devam edeceğiz.Etkinliğimiz ilçelerimizde de devam edecek olup 16 Eylül 2016 tarihinde saat 15:00 da Çiftlikköy Sahil Engelsiz Cafenin bulunduğu yerde devam edecektir.Tüm satranç sevenleri aramıza bekliyoruz.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
  YALOVA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ