banner isbank

Satranç Haberleri

TÜRKİYE KULÜPLER ŞAMPİYONU YALOVA BELEDİYESPOR 1. LİG TE


17 Temmuz 2016 tarihinden beri Konya Rixos Otel'de gerçekleşen ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun en önemli iki faaliyeti olan 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve 2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi, bu sabah gerçekleşen final turu müsabakalarının ardından tamamlandı.

68 takım ve 948 sporcunun mücadele ettiği 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası sonunda ilk altı sırayı elde ederek 2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlarımız Yalova Belediye Spor Kulübü, Kahramanmaraş Satranç Spor Kulübü, Karaman Masterler Spor Kulübü, Antalya Olbia Satranç ve Spor Kulübü, Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği ve Denizli Dr. Metin Sürmeli Satranç Kulübü oldu. 

Yalova İlimizi Temsil eden Yalova Belediyespor 1. Lig e yükselirken, Yalova Altınkale Satranç Spor Kulübü de 2. Lig te mücadele etme hakkı kazandı. 

Yalova Belediye Spor Yönetiminde Abdurrahman Baltacı ve Altınkale Satranç Spor Kulübü Yöneticisi Erkan Şat  çalışma ve gayretleri sonucunda ilimize büyük bir başarı kazandırdılar. 

Ayrıca Kulübümüz oyuncusu Necmettin Korkmaz masa derecelerinde 2. masa 1.si olmuştur.

Satranç İl Temsilcisi Nezir Uyrun Yalova Belediyespor yönetici ve sporcularına Altınkale Satranç Spor Kulübü yönetici ve sporcularına ve özellikle maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman'a ve Yalova Belediyespor Kulüp Başkanı Resul Kocaağa'ya Satranç camiası adına Teşekkür Eder, Başarıların Devamını Dilerim.

Sporcumuz Selina Demirağ Dünya 16. Okul Sporları Olimpiyatlarında İlimizi Başarıyla Temsil Etmiştir.             Trabzon'un ev sahipliğinde 12 Temmuz 2016 tarihinden beri gerçekleştirilen 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (ISF GYMNASIADE) satranç turnuvası tamamlandı.
       40 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılım gösterdiği dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Olimpiyatların satranç branşında ülkemizi temsil eden Kızlar takımımız birinci olarak altın madalyaya uzanırken, erkekler takımımız elde ettiği ikincilik ile gümüş madalyanın sahibi oldu.
       16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'nda Hafize Demirtaş, İpek Aslı Yassıbağ, Selina Demirağ ve Tuğba Gür kızlar takımımız;FM Denizcan Temizkan, Efe Mert Kılıç, Oğuz Öner ve Kağan Tibet Özgür ise erkekler takımımız olarak ülkemizi temsil ettiler.
 İlimizin Başarılı bayan sporcusu 11-18 Temmuz 2016 tarihleri arasında Trabzon ilinde yapılan Okul sporları Olimpiyatlarında ilimizi Ulusal takımda temsil ederek 4 maçta 2 puan alarak Kızlar takım birinci olarak Altın Madalya, Erkek takımı ise ikinci olarak Gümüş madalya almışlardır.  
         Yalova Satranç İl Temsilciliği olarak ilimizin Sporcusu olan Selina DEMİRAĞ ‘I, kızlar ve erkekler takımında mücadele eden  Tüm Sporcuları kutlar ve başarıların devamını dileriz.
 
       

KULÜPLERİMİZ TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI İÇİN KONYA'DA

  
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası 15-22 Temmuz 2016 taihleri arasında Konya Rixos otelde yapılacak.İlimiz bu şampiyonaya geçen seneden doğrudan katılım hakkını elde eden 2 takım YALOVA BELEDİYESPOR ve ALTINKALE SATRANÇ SPOR KULÜBÜ ile katılacak.Şampiyonada ilimizi temsil edecek olan takımlarımıza YALOVA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ olarak başarılar dileriz.

SPORCUMUZ SELİNA DEMİRAĞ OKUL SPORLARI OLİMPİYATLARINDA

İlimizin başarılı bayan sporcusu 11-18 Temmuz 2016 tarihleri arasında Trabzonda yapılacak Okul sporları Olimpiyatlarında ilimizi Ulusal takımda temsil edecek.Başarılı sporcumuza Yalova Satranç İl Temsilciliği adına tebrik eder başarılar dileriz.

TERÖRÜ LANETLİYOR SALDIRIYI ESEFLE KINIYORUZ

28 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör  saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyor yaralı vatandaşlarımıza  acil şifalar temenni ediyoruz.
  Terörü lanetliyor ve saldırıyı esefle kınıyoruz.