banner isbank

Satranç Haberleri

FEDERASYON BAŞKANI GÜLKIZ TÜLAY YALOVA YI ZİYARET ETTİ

   
Türkiye Saatranç Federasyonu Başkanı Gükız Tülay 21 Kasım 2015  ve 23 Kasım 2015 tarihlerinde ilimizi ziyaret etti.21 Kasım 2015 tarihinde yapılan Marmara Bölgesi Temsilciler Kurulu İl Temsilcileri toplantısına katılmak için ilimize gelen Başkanımız Gülkız Tülay Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülüğünde Marmara İli Temsilcileri Koordınaston Bakanı Rafet Gülmez ,Yalova Satranç İl Temsilcisi Nezir Uyrun,Yalova Merkez İl.e Temsilcileri Abdurahman Baltacı ve Erkan Şat,İl Hakem Kurulu As Başkanı Saniye Çelebi Milli Takım ve Milli Takım havuzuna giren sporcular ile Yalova ili diğer Satranç sporcuları ile Satranç sever veliler tarafından karşılandı.
  Başkanımız Gülkız Tülay toplantı gündem toplantısı öncesinde satranç velileri ile bir araya girdi ve onların önerilerini dinledi.Ardından Yalova Satran. İl Temsilciliği ile bir toplantı yapan Başkan Gülkız Tülay Yalova Satrancının son 3 yıldaki çıkışı ile geçmiş dönem ve 2015-2016 faaliyet döneminde yapılacak etkinlikler hakkında bilgi aldı.
  23 Kasım Günü tekrar ilimize gelen Başkan Gülkız Tülay  İl temsilcisi Nezir Uyrun ve beraberindeki heyet ile önce Yalova  Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Metin Kaplan ardından Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sonrasında ise Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ve son olarak da Yalova Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Tosun u ziyaret etti.Yalova İl Temsilcisi Nezir Uyrun Başkanın ziyareti sonrasında yaptığı değerlendirmede Başkanı ağırlamaktan onur duyduklarını dile getirirken Belediye Başkanı Vefa Salman dan projesi tamamlanan Satranç Temalı bir parkın yapılması hakkında söz aldıklarını ve Federasyon Başkanı Gülkız Tülay dan ilimizde Ulusal bir turnuva talep ettiklerini dile getirdi.  Ziyaret hakkındaki resimleri görmek için haberin devamını okuyun

Devamını oku...

2015 YALOVA CUMHURİYET TURNUVASI

Yalova Cumhuriyet turnuvası 28-29 Kasım 2015 tarihleri arasında 90.Yıl Spor Salonunda  yapılacak.Turnuvaya toplam 177 sporcu kayıt yaptı.Turnuva Açık Kategoride yapılacak olup Açık kategorinin ilk 3 sporcusunun madalya kazanacağı turnuvada ayrıca en başarılı genel 16 yaş altı ve en başarılı 12 yaş altı ile en başarılı ilk 3 bayan sporcularına kategori madalyaları verilecek.Birden fazla ödül kazanmayı hak eden sporcu tüm ödülleri alır.Turnuvaya katılacak sporcuların alfabetik sırası ektedir.
cumhuriyet_turnuvas_alfabetik_sra.xls 

Federasyon Başkanı GÜLKIZ TULAY Yalova da

 Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Sayın Gülkız Tülay 23 Kasım 2015 tarihinde ilimizi ziyaret edecek.Saat 11:30 da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ziyareti ile başlayacak ziyaret daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü ziyareti saat 14:00 Yalova Belediye Başkanını ziyaret ve saat 15:30 Yalova Valisi Selim Cebiroğlunu ziyaret etme ile devam edecek.

YALOVA ANTRENÖRLER TOPLANTISI

 15 Kasım Pazar günü Yalova Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğünde Okullarda egzersiz açan Satranç antrenörleri için hizmet içi eğitim semineri düzenlenecektir.Okullarda egzersiz açan tüm antrenörlerin katılması zorunludur.Ayrıca egzersiz açan tüm antrenörlerin vizelerini yapmaları gerekmektedir.

ATAMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ

İleri görüşlülüğü ve aydın fikirleri ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.