banner isbank

Satranç Haberleri

YALOVA ÜNİVERSİTESİ SPOR DAİRE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİKYalova Satranç İl Temsilciliği olarak Yalova Üniversitesi Spor Daire Başkanı Sayın YALÇIN TOKAY'ı ziyaret ettik.Olumlu geçen ziyarette Üniversitede Satranç sporu egzersizi açılması,Üniversite Satranç Spor Kulübünün kurulması,Üniversitede Satranç eğitimi için antreör desteği verilmesi ve yine Üniversite'de Milli takım Antrenörlerimizle bir söyleşi yapılması konularında fikir birliğine varıldı. Sayın Yalçın Tokay'a göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Satranç İl Temsilciliği adına teşekkür ederiz.

AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİĞİ YAPILDI

Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında Satranç sporcularımız 90.Yıl Spor Salonunda bir araya geldiler.Aralarında maçlar yapan satranç sporcularına etkinliğin sonunda haftanın önemi adına katılım belgesi verildi.Katılım belgeleri İl Temsilcisi Erkan ŞAT ve Merkez İlçe Temsilcisi Abdurahman BALTACI tarafından verildi.Tören esnasında kısa bir konuşma yapan İl Temsilcisi Erkan Şat daha geniş kapsamlı turnuvaların yapılabilmesi için ilin bir çok eksik olan ihtiyaçlarını giderdiklerini masa sayılarını arttırdıklarını,çalışmayan satranç saatlerini  tamir ettirdiklerini,en büyük sorunları olan renkli fotokopili yazıcı sorununu çözdüklerini ve geriye kalan diğer eksiklikleri de kısa sürede temin edeceklerini dile getirdi.Abdurahman Baltacı da yeni sezonun tüm Satranç camiasına hayırlı olmasını ve Yalova Satrancına  hizmet için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ifade etti.

AMATÖR SPOR HAFTASI 15 EKİM DE SAAT 15:00 DA 90.YIL SPOR SALONUNDA SATRANÇ OYNUYORUZ.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri bu yıl 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir.
Amatör Spor Haftası İl Tertip Komitesi Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek, spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin düzenlenecek etkinlikler ile ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacıyla atletizm, basketbol, badminton, bisiklet, bocce bowling ve dart, boks, cimnastik, futbol, güreş, hentbol, izcilik judo, karate, masa tenisi, okçuluk, satranç, tekwondo, tenis, voleybol ve yüzme branşlarında etkinlikler yapılmasını kararlaştırmıştır.
Amatör Spor Haftası 14 Ekim 2017 tarihinde 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanından Merkez Spor Salonu’na kortej yürüyüşü yapılacak olup; sonrasında Merkez Spor Salonun’da Spor ve halk oyunları gösterileri ve ilimizde Dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarı göstermiş olan sporcularımıza ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erecektir. 
 Satranç İl Temsilciliği olarak 15 Ekim Pazar günü 15.00 da  her yaştan tüm Satranç Severleri 90.Yıl Spor Salonuna bekliyoruz. 

İLK ULUSAL BAYAN SATRANÇ HAKEMİMİZ İLİMİZE HAYIRLI OLSUNSaniye Çelebi Yalova'nın İlk ve Tek Kadın Ulusal Hakem unvanını aldı.

Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat, Merkez İlçe Temsilcisi Belediye Spor Kulübü Temsilcisi Abdurrahman Baltacı ve Satranç Bayan Ulusal Hakemi İl Müdürümüz Metin Kaplan'ı makamında ziyaret etti.

Yalova'da ilk ve tek bayan ulusal hakem unvanını kazanan Saniye Çelebiye İl Müdürümüz tarafından kokart takıldı.Yalova Gençlil ve Spor İl Müdürü  Metin Kaplan
, Satranç sporunun Yalova'da büyük başarılara imza attığını ve bunun bir göstergesinin de Bayan Ulusal Hakem unvanını kazanan Sanayi Çelebi olduğunu söyledi. Bu başarının birçok bayan satranç sporcusuna örnek olacağını belirtti ve bu başarıyı Yalova'ya yaşattığı için kendisine teşekkür etti.

Ziyarette Yalova'daki satranç çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 2017-2018 sezonu için yeni hedefler ve beklentiler üzerinde konuşuldu. 

2017-2018 SEZONU İL ETKİNLİK TAKVİMİ ONAYLANDI

2017-2018 dönemi İl etkinlik raporu Teknik Kurul tarafından onaylandı.2017-2018 dönemi İl Etkinlik Takvimi İl Düzenleme Kurulu tarafından oluşturulmuş olup onay için Türkiye Satranç Fedarasyonu teknik kuruluna sunuldu.Teknik Kurul tarafından onaylanan etkinlik takviminin tüm Yalova Satranç camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

ETKİNLİK TAKVİMİ 2017-2018