banner isbank

Satranç Haberleri

BAYANLAR İL BİRİNCİLİĞİ ŞAMPİYONU SELİNA DEMİRAĞ

Yalova Bayanlar İl Birinciliği Satranç Şampiyonası 17-19 Şubat 2017 tarihlerinde Özdilek Avm 'de Özdileğin sponsorluğunda yapıldı.3 gün süren müsabakalar sonunda bu senenin Bayanlar İl Şampiyonu Selina Demirağ olurken ikinciliği Azra Ece Koç üçüncülüğü Yaren Budak elde etti.Turnuvanın 4-10 arası sıralamasında ise 4.Irem Serdil Meylani 5. Gülce Nehir Kara 6.Hatice Kübra Kalender 7.Hilal Melis Alp 8.Özge Boz 9.Selenay Yeşim Uygun 10.Şevval Cengiz oldu.Dereceye giren sporculara ödüllerini veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik ederken Yalova ilinde her geçen gün daha da gelişen Satranç sporunda alınan sonuçlardan memnuniyetini dile getirdi ve Ödül sponsoru Özdileğe teşekkür etti.İlimizi Antalya'da yapılacak Türkiye Kadınlar Şampiyonasında temsil edecek Selina Demirağ 'ya başarılar dileriz.
TURNUVA EŞLENDİRME VE FİNAL SIRA İÇİN TIKLAYINIZ
Ödül töreni ile ilgili fotoğraflara devamını okudandan ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

2017 YALOVA BAYANLAR İL BİRİNCİLİĞİ BAŞLADI

Etknlik takvimimizde yer alan 2017 Yalova Bayanlar İl Birinciliği Satranç Müsabakaları ÖZDİLEK AVM 'de 75 sporcunun katılımı ile başladı.7 tur 60 dakika 30 asniye eklemeli tempoda oynanacak turnuvanın birincisi Türkiye Satranç Fedarasyonunun Konaklama olanakları ile 5 -11 Mart 2017 tarihlerinde Mardan Palace de yapılacak Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasına katılma hakkını elde edecekTurnuvanın açılış hamlesi Çiftlikköy Belediye Başkan Ali Murat Silpagar ile Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan yaptılar.Yedi tur sürecek müsabakalar sonunda ilk 3 dereceye giren sporculara kupa Özdileğin 300-200-ve 100 Tl hediye çeki , 4-10 dereceleri ile en başarılı UKD puanı olamayan sporcuya madalya verilecektir.


KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR TAKIM MÜSABAKALARI HAKKINDA

Küçükler ve Yıldızlar takım müsabakalarının başvuru tarihi Türkiye Satranç Feadarasyonu Teknik Kurulun aldığı karar doğrultusunda 22 Şubat 2017 tarihine uzatılmış olup ilimizde yapılacak turnuvanın tarihi daha sonra açıklanacaktır.

2016-2017 Türkye Kulüpler Şampiyonası İl Yöre Yarışmaları Yönergesi Yayınlandı

2016 – 2017 Türkiye Kulüpler Şampiyonası İl Yarışmaları Yönergesi yayınlandı.  İlimizde bulunan kulüplerimiz İl yarışmaları takvimine göre işlemlerini  tamamlamaları gerekmektedir.
   Üst liglerde takımı olan Kulüpler İl yöre yarışmalarında yarışamazlar.İl yöre yarışmalarına katılacak takımlar katılım başvurularını 27 Şubat 2017 tarihine kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülüğüne , takım listelerini ise en geç 02 Mart 2017 tarihine kadar  eksiksiz olarak İl yöre şampiyonası koordinatörü ABDURAHMAN BALTACI 'ya (0536 4010744) teslim etmek zorundadırlar ve 02 Mart 2017 tarihine kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine  takım ana listelerini mail yollamak zorundadırlar.
 Yalova Kulüpler İl Yöre Şampiyonası  takım saysının müracaat ve katılımına göre 24-26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

KULÜPLER İL ŞAMPİYONASI ANA YÖNERGESİ
KULÜPLER ŞAMPİYONASI İL YÖRE YARIŞMALARI KATILIM FORMU

2016-2017 OKUL SPORLARI TAKIM TURNUVASI

 Okul Sporları İl Temsilciliğinin düzenlediği Okul Sporları Satranç Müsabakaları bu yıl takım turnuvaları olarak 28 Şubat 02 Mart 2017 tarihleri arasında Takım müsabakaları olarak90.Yıl Spor Salonunda yapılacaktır.Mahalli olarak yapılacak Takım müsabakaları Ortaokul küçükler ve Yıldızlar ile Lise Genç takım  müsabakaları olarak yapılacaktır.
  Okul takımı kuracak okulların turnuva yönergesini dikkatle okumaları gerekmektedir.Turnuvanın teknik toplantısı  24 Şubat 2017 Cuma günü saat 17:00 da 90.Yıl Spor Salonunda yapılacak olup tüm takım sorumlularının teknik toplantıya katılması zorunludur.Okul sporları Minikler kategorisi Okul sporları il temsilciliğinin açıklayacağı ileri bir tarihte  yapılacaktır.Okul sporları takım sporlarına katılacak tüm okullar ekte sunulan başvuru formları ile esame listelerini 21 Şubat 2017 tarihi saat 17:00 a kadar Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülüğü Spor Servisi Okul sporları sorumlusuna teslim etmek zorundadırlar.21 Şubattan sonra hiç bir başvuru kabul edilmeyecektir.
 Turnuvaya katılacak tüm okullar okul sporları yönetmeliğine uygun lşsansları çıkartıp ibraz etmek zorundadır. 
TURNUVA YÖNERGESİ        OKUL SPORLARI BAŞVURU FORMU