banner isbank

Satranç Haberleri

DÜNYA TAKIMLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA A MİLLİ SATRANÇ TAKIMIMIZ DÜNYA 5.CİSİ

A Milli ATakımımız, 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası'nı
son turda Belarus'a 2,5-1,5 kaybetmesine karşın ABD ve Ukrayna gibi satranç devlerinin önünde 10 puanla 5. sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı!

Büyükustalarımız Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Vahap Şanal, Batuhan Daştan ve kaptanımız GM Krasenkow en büyük övgüleri hak ediyorlar! Hepsini ayrı ayrı kutluyor, bu tarihi başarı için onlara gönülden teşekkür ediyoruz.

2017 YALOVA VALİLİK TURNUVASI SONA ERDİ

Yalova Valilik Kupası Satranç Turnuvası 16-18 Haziran 2017 tarihlerinde 90.Yıl Spor Salonunda yapıldı.İki farklı kategoride yapılan turnuvanın sonunda her kategoride ilk 3 dereceye giren sporculara kupa genelde 4-10 arası derecelere ve her kategorinin en başarılı ilk 3 bayan sporcusu ile 7-18 yaş arası her yaş kategorisinin en başarılı genel ve bayan sporcuları ile B kategorisinde UKD puanı olmayan en başarılı sporcuya madalya verildi.Dereceye giren sporculara madalyalarını Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ertan Arabacı,Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat,Turnuva Gözlemcisi Adnan Akalın,Turnuva Başhakemi Sabahattin Şavklıyıldız ve turnuvada görev yapan hakemler takdim ettiler.

A FİNAL SIRALAMA   A KATEGORİ SIRALAMA   B FİNAL SIRALAMA  B KATEGORİ SIRALAMA

YALOVA VALİLİK KUPASI

Yalova Valilik Satranç Turnuvası 16-18 Haziran 2017 tarihleri arasında 90.Yıl Spor Salonunda yapılacaktır.Turnuva İki farklı kategoride düzenlenecek olup A kategorisi 1400 maximum raiting ve üstü Açık,B kategorisi yine Açık olarak 1399 max raiting ve altı larak yapılacaktır.Her iki kategori Açık olarak yapılacak olup turnuva hesaplamaları sadece UKD hesaplanmasında kullanılacaktır.A kategorisi 6 tur 60 dakika 30 saniye eklemeli tempoda B kategorisi ise 45 dakika 30 saniye eklemeli tempoda 7 tur üzerinden oynanacaktır.Turnuvanın kayıtları 10 Haziran Cumartaesi günü saat 17:00 da açılacaktır.

TURNUVA YÖNERGESİ   A KATEGORİSİ KAYDI İÇN TIKLAYIN     B KATEGORİSİ KAYDI

YALOVA BAYANLAR TAKIM TURNUVASI YAPILDI

Yalova Bayanlar Takım Turnuvası 02-04 Haziran 2017 tarihleri arasında 90.Yıl Spor Salonunda yapıldı.Yedi takımın katılımı ile yapılan turnuva 45 dakika artı 30 saniye eklemeli tempoda döner sistem olarak oynandı.Üç gün süren mücadele sonunda Birinciliği ALTINKALE SATRANÇ SPOR KULÜBÜ BAYAN TAKIMI elde ederken ikinciliği ALTINKALE e4-e5 SATRANÇ BAYAN TAKIMI üçüncülüğü ise YALOVA EKOLOJİ VE SAĞLIKLI YAŞAM DERNEĞİ BAYAN SATRANÇ TAKIMI elde etti.Turnuvada ilk üç dereceye giren takımlara kupa sporcularına ise madalya ve başarı belgesi verildi.Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Nezir UYRUN,Satranç İl Temsilcisi Erkan ŞAT ve Turnuva Gözlemcisi Ulusal Hakem Coşkun ÖZTÜRK verdiler.
FİNAL SIRALAMASI      EŞLENDİRME VE SONUÇLAR

2017 ADAY HAKEMLİK KURSU SINAVLARI AÇIKLANDI

 İlimizde 12-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Aday hakemlik kursunun sınav sonuçları açıklanmış olup sınav sonuçlarını görmek için ekte sunulan linki tıklamanız gerekir.Sınavı başarı ile geçen tüm Aday hakemlere Yalova Satranç İl Temsilciliği olarak tebrik eder görevlerinde başarılar dileriz.


SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ